Strava je důležitá

Který člověk by nechtěl být krásný? A o ženách to platí jistě dvojnásob.
Vždyť se na ně denně z časopisů, internetu, televize, hrnou zaručené zprávy o tom
·        jak zhubnout
·        jak se zbavit celulitidy
·        jak vyhladit vrásky
·        jak veškerý ten kolotoč hravě zvládnout.

Na papír a na internetové stránky, tam se toho vejde. A přitom by stačilo jen upravit jídelníček a výsledky se jistě dostaví. Je několik potravin, jejichž konzumace lidskému organizmu prospívá natolik, že není nutné pro zlepšení fyzické i psychické kondice sahat po nějakých chemických preparátech.

Uvařte si krásu a zdraví

–         Hlíva – tato zajímavá houba upravuje v těle cholesterol, zvyšuje imunitu a umí pomoci s léčbou různých nepříjemných ekzémů. Ne nadarmo se jí přezdívá „elixír věčného mládí“.

–         Mořské ryby– pokud do svého jídelníčku zařadíte lososa, makrelu, sardinky, už po několika týdnech zjistíte, že Vaše vlasy zesílily, pleť je jasnější a ten tuk na stehnech, kterého se ne a ne zbavit, nějak začíná mizet.

–         Lněné semínko– tato potravina je určená hlavně pro ty, kteří si s předešlými mořskými rybami příliš nerozumějí. Může to být náhrada.

Hlad není nejlepší kuchař

·        Chceme být štíhlí a přitom nehladovět.
·        Mít vyhlazenou pleť a nenavštěvovat plastického chirurga.
·        Dobře spát a nebrat hypnotika.

Přidáme tedy do jídelníčku ještě několik potravin.
Rajčata– pomáhají bojovat proti vráskám. Stačí se podívat na jižní národy, které konzumují toto ovoce ve větším množství. A za takový rajčatový salát, zalitý olivovým olejem, Vám Vaše pleť bude ještě dlouho vděčná. Nehledě na to, že jste právě napomohli organizmu bránit se proti zhoubnému bujení.

A teď už stačí jen vše zapít zeleným čajem a můžete mít čisté svědomí, že jste pro své tělo udělali, co jste mohli. Čaj není Váš šálek kávy? Tak si vezměte vychlazenou syrovátku.

Zveřejněno v Nezařazené