Bílá malba stěn je univerzální

Zamysleli jste se někdy nad výhodami bílé barvy stěn obytného prostoru? Tak tady jsou:

Univerzalita – bílá barva se hodí ke všemu, možná si to uvědomujete i ve vztahu k oblečení a obuvi či jiným módním doplňkům. Můžete ji kombinovat s jakoukoli barvou a vždy bude podtrhovat tuto osobitou kombinaci. Bílá malba v bytě je natolik univerzální, že ji můžete směle využít k různým podlahovým krytinám, běžnému nábytku, vestavěným skříním, kuchyňským linkám, hodí se do dětského pokoje i do obýváku a samozřejmě do ložnice.

moderní kuchyně

Hodí se ke dřevu – rustikální (selský) styl, retro styl, moderní nábytek z masivu – to vše perfektně s bílou malbou interiéru ladí. Bílá totiž vytváří kontrastní poměr vůči dřevu a s její přítomností i více vyniknou jedinečné dřevěné letokruhy.

Více světla – zvláště v malých bytech je malování stěn pastelovými barvami ošidné, neboť každá barva kromě bílé ukrajuje z místnosti světlo. Čím sytější barva je, tím více světla pohltí. Využijte starý známý trik, kdy se díky bílé malbě opticky zvětší každý prostor, což uvítáte hlavně u garsonky nebo menších bytů, např. 1+1 a 2+kk.

Je nejlevnější – malování bílou barvou stěn i stropů je jednoznačně nejlevnější. Nepotřebujete dokupovat tónovací sadu barev, nepotřebujete shánět vzorkovníky, nepotřebujete odborného poradce, aby vám navrhl barevné řešení, a nemáte žádné starosti s mícháním odstínu.

obývací pokoj

Zvládnete to sami – vymalovat byt na bílo je tak snadné, že to určitě zvládnete sami. Nejobtížnější ze všeho je vždy příprava podkladu, ale to se týká veškeré malby, jak bílé, tak i barevné. Musíte nejprve stěny zbavit starých vrstev, poté je penetrovat (omýt mýdlovou vodou nebo penetračním roztokem) a pak teprve nanášet malbu. U bílé vystačíte s válečkem s nástavcem, nejsou pak nutné ani malířské štafle, i když by se menší štafličky hodily hlavně pro zakrývání oken, dveří a dalších předmětů ochrannou fólií.