Nic nevydrží věčně

V dnešní době má každá věc, kterou používáme nějakou záruční dobu. Některé výrobky se pokazí ještě před vypršením a tím pádem jste dopadli ještě dobře. Je to trik firem, aby vydělávali více peněz, protože opravy se v případě některých poruch nevyplatí a je lepší si pořídit nový výrobek. Je to pro firmy taková pojistka, aby měli pořád velký počet zákazníků, protože pokud se vám každých pár let pokazí například klimatizace , je jasné, že si budete muset pořídit novou. Proč ale stále kupovat nové věci, když stačí opravit ty porouchané? Možná ne vždy jsme schopni vše opravit, ale většinou je to z důvodu vlastní lenosti vyhledat si informace a učit se novým věcem.
srovnané nářadí

Jak prodloužit životnost?

Je hned několik způsobů, jak věcem prodlužovat životnost a ani nemusíte být zrovna zdatný opravář, nebo elektrikář. Pojďme se třeba podívat na pračku. Začněme s tím, že bychom jí měli používat s rozumem. Není dobré, abychom prali dvakrát denně malé množství prádla, tím její životnost značně zkracujeme. Raději perte pouze pokud jí naplníte celou (zase ale ne moc). Dále je dobré používat jen kvalitní přípravky na praní, které ještě ideálně pomáhají předcházet klasickým závadám, jako je vodní kámen.

Pokud se zaměříme na automobil, je základem čas od času zkontrolovat, jestli není něco porouchané a nepotřebuje to vyměnit. Určitě je zase dobré používat jen přípravky, které jsou šetrné a nenapomáhají poškození. Proti opotřebovávání je dobré jezdit pouze po hladkých silnicích bez větších deformací, to zase pomáhá odlehčit jednotlivým dílům a budou se méně opotřebovávat. Zkuste tedy jezdit po více frekventovaných silnicích, které se pravidelně opravují a raději vůbec nejezděte na polní cesty.
elektrikář u zásuvky

Hlavně se snažte ke všem věcem chovat rozumně a šetrně, protože pokud jim prokážete trochu lásky a budete o ně správně pečovat, rozhodně vám to vrátí tím, že vám vydrží déle než ostatním lidem ve vašem okolí, kteří ji také mají.


Zveřejněno v Nezařazené