Chutná káva


Také jste velcí milovníci kávy? Například já jsem velká milovnice kávy a dokážu vypít i čtyři šálky denně. Nějak kávu miluji a musím uznat, že kávu piji už od svých šestnácti let. Vy si možná říkáte, že aby šestnáctileté dítě pilo kávu ve velkém množství, tak asi to je špatné a moje máma dělala chybu, že mi to prý dovolila. Jenomže abych se přiznala, tak vás asi uvedu do šoku, protože právě dětská lékařka mi doporučila, abych pila kávu. Tedy sice ne ve velkém množství a aby káva byla silná, ale řekla mi, že když trpím opravdu nízkým tlakem a také velice často omdlévám, že by bylo nejlepší, kdybych si třeba vždycky po ránu dala dvě stě mililitrů slabé kávy, a to bez cukru.

Denně piji kávu.

Musím uznat, že ze začátku mi ta káva opravdu nechutnala a málem jsem se vždycky pozvracela. A hlavně, když jsem tam nemohla mít cukr, tak to pro mě bylo ještě větší horor a vůbec mi to nechutnalo. Ale postupem času jsem si velice na hořkou kávu zvykla a když mi potom lékařka dovolila, že už bych si kávu mohla i osladit, tak jsem vůbec nechtěla. Když jsem potom někdy vyzkoušela opravdu sladkou kávu, tak jsem se málem pozvracela, protože jsem už byla navyklá tak na tu hořkou kávu, že jsem už opravdu sladkou stavu nemohla vypít. Proto si myslím, že když si lidé zvyknou také na hořkou kávu nebo na něco jiného, tak už nebudou chtít také nic jiného.

Kávu miluji.

Například moje máma, která právě miluje sladkou kávu, která je sladká až moc, tak ta by prý hořkou kávu vůbec nevypila. Pak jsou tady ale také různé druhy káv, které mám velice ráda. Jsou tady například cibetkové kávy anebo španělské kávy. Zkoušeli jste někdy španělskou kávu? Pokud ne, tak děláte opravdu chybu a přicházíte o hodně. Mě osobně španělská káva opravdu hodně chutná a jsem ráda, že i v České republice si mohou vychutnat španělskou kávu. Španělskou kávu jsem pila poprvé v restauraci, když jsem byla v Praze se svým přítelem a synem na dovolené. A musím uznat, že právě španělská káva byla opravdu dokonalá. Má výrazné aroma, ale její chuť je opravdu jemná, že zaujme jistě každého. Pokud máte rádi silnou nebo i slabou kávu, tak španělská káva bude ideální pro vás.