Klíčení semínek je stále více populární

Zaujalo vás pěstování mladých výhonků rostlin? Této oblíbené kratochvíle si už všimly i média a není se čemu divit. Žádný jiný způsob zahradničení vám nenabízí tak zdravou a bohatou úrodu s tak malým úsilím a v tak krátkém čase. Vážně, k tomu, abyste sklidili mnoho šťavnatých a křupavých výhonků, není potřeba udělat nic víc, než si zakoupit semínka, vložit je do nádoby a pravidelně je zásobit vodou. Váš úspěch je již předem zaručen, a to i přestože k němu prakticky téměř nic nepotřebujete, protože se obejdete bez speciálních pomůcek, schopností i vědomostí. To málo, co je potřeba vědět, si snadno zapamatuje i malé dítě – každý totiž ze školy moc dobře ví, že v teplém a vlhkém prostředí semena klíčí, a když k tomu přidáte ještě dostatek světla, brzy se objeví křehké a šťavnaté výhonky.
čerstvé klíčky řeřichy

Postup pěstování výhonků je snadný

Návod k úspěšnému pěstování výhonků není nijak složitý. Jak již bylo řečeno, vystačíte si se semínky a dostatkem vody, a hodit se vám bude jistě i nádoba na klíčení.
Výběr vhodné nádoby na klíčení může být opravdu snadný. Stačí, když si vyberete takovou nádobu, do které se vám semena i s vodou bez potíží vejdou, takovou, se kterou se vám bude dobře manipulovat, a samozřejmě takovou, která je zhotovena ze zdravotně nezávadného materiálu.
Když trochu zapátráte, jistě zjistíte, že ji máte doma – třeba v podobě starší zavařovací sklenice.
dlaně s výhonky
Nicméně jestliže vám záleží na tom, aby se vám se zvolenou nádobou opravdu dobře pracovalo, tak sáhněte po speciálních nádobách na klíčení, které byly vymyšleny tak, aby proces pěstování výhonků rostlin maximálně usnadnily. Řeč je o klíčící biomisce a speciální sklenici na klíčení.
Sklenici na klíčení oceníte v situaci, kdy si chcete klíčky občas zpestřit svůj jídelníček. Naopak pokud pomýšlíte na velkou produkci výhonků, opatřete si raději praktické biomisky na klíčení, které je možné snadno stohovat – to vám umožní pěstovat najednou hned několik druhů klíčků.