Panická ataka

Žijeme v hektické době, kdy jsou na nás často kladeny enormní nároky. Je paradox, že pokrok místo aby nám umožnil více času, který bychom strávili s blízkými, nebo činnostmi, které nás baví, ve skutečnosti nás uvrhuje do ještě většího spěchu a shonu, takže v konečném důsledku navzdory všem těm vymoženostem máme na sebe a své blízké stále méně a méně času. Stres, který zažíváme, je často enormní a přitom vlastně úplně zbyteční. Stáváme se otroky doby. To se dříve nebo později musí podepsat na našem zdraví.
vystašená dívka
Je dokázáno, že stres spouští mnoho nemocí. Například různé autoimunitní onemocnění, nádorové onemocnění. Velmi často to mohou být také velmi vážné psychické problémy. Psychiatrickým hitem posledních let nejsou ani tak deprese jako spíše panické ataky. A věřte tomu, že se nejedná o banální problémy. Jedná se sice o psychické onemocnění, ale s velmi intenzivními somatickými projevy.
Člověk, když je ve stresu, nevnímá varovné signály jako třeba deprese, silná úzkostlivost, nespavost a funguje navzdory těmto symptomům dál. Jenomže organismus jednoho dne řekne dost a člověk zkolabuje.
Panická ataka není stav psychické úzkosti, projevuje se mnohem intenzivněji a mnozí lidé ji považují za srdeční infarkt a velmi často si volají rychlou záchrannou službu. V nemocnici přijdou na to, že srdce je v pořádku. Lidé jsou často posíláni na různá vyšetření, v horším případě jsou vnímáni jako hypochondři. I lékaři samotní často nedokážou diagnostikovat tuto zákeřnou nemoc, která má tyto symptomy: Bušení srdce, obtížné dýchání, pocity na omdlení, zvýšený krevní tlak, pocení, pocit hrůzy, intenzivní strach, že umírám, depresonalizace.
krvavé oči
Někteří lidé mají tak intenzivní ataky a tak časté, že skončí v invalidním důchodě. Ve většině případů se tuto nemoc daří zvládnout pomocí léků. Na akutní stavy se podávají benzodiazepiny jako například Neurol nebo Rivotril. Aby se přecházelo samotným atakám, podávají se antidepresiva třídy selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu. Tyto léky se často používají k léčbě i jiných problémů než deprese, jako například na různé neurotické úzkostné poruchy.