V jakém stavu jsou vaše zuby?

Mít zdravé a krásné zuby
I když se vám to možná nezdá, tak zuby jsou jedna z prvních věcí, kterých si na člověku všímáme. Pokud jsou ve špatném stavu, zažloutlé až hnědé a nebo dokonce chybí úplně, o člověku to nevypovídá nic hezkého. Čistit si zuby nedá moc práce, a pokud máte čas například ke sledování televize, určitě máte pár minut denně na péči o svoje zuby. A ta se vám mnohonásobně vrátí. Nejde jen o vzhled ale především o zdraví. Neléčené kazy mohou způsobovat další závažné potíže.

zubař ordinace

Čím čistit?
Základem každé zubní péče by měla být pravidelné zubní hygiena. Při té vám hygienistka důkladně a bezbolestně vyčistí kompletně celé zuby od plaku a pigmentových skvrn. To co jíte a pijete má na stav zubů největší vliv. Svůj podíl na nich mí i genetika, a pokud víte, že máte v rodině predispozice například o paradentóze, je to o důvod víc, proč se zuby starat opravdu pořádně. Zubní hygienu by měl člověk navštěvovat 2x ročně, protože zde dojde nejen k vyčištění zubů, ale navíc se i dozvíte, jak a čím si zuby čistit, což je velmi důležité. Každý má jiné zuby, a každý potřebuje jinak tvrdý kartáček.

Nezapomínejte na mezizubní kartáčky a nitě, protože tím zvýšíte procento vyčištěných zubů. Doma se nikdy nedostanete všude i při sebevětší snaze, proto je důležitá dentální hygiena. Důkladná péče o zuby znamená nižší výdaje za léčbu poškozených zubů.

čištění zubů

Hledáte kliniku, kam se na ni vydat? Volné kapacity má například dentální hygiena Mělník. Objednejte se, a nechte si zuby vyčistit. Nemusíte se ničeho bát, ošetření je bezbolestné, a navíc hned budete vědět, v jakém stavu vaše zuby jsou. Potom bude návštěva zubaře snazší, protože zuby uvidí bez nečistot v celé své kráse. Léčba zubů poškozených špatným čištěním může být nejen velmi bolestivá, ale také finančně náročná. Zubařů je navíc málo, a proto je snazší o zuby pečovat.