Zrakové klamy a 3D efekty v interiéru

Dekory, které působí na první pohled trojrozměrně, se v poledních letech těší stále větší oblibě. S jejich umístěním je však třeba nakládat opatrně, protože jsou to dekorace velmi často výrazné. A takový obraz, či tapetu ne každý prostor a interiér unese. Takové obrazy a tapety vypadají a působí, jako kdyby měly hloubku. Ve skutečnosti se však jedná o pouhý zrakový klam, za nímž stojí kouzlo takzvaného 3D efektu.
výbuch planety

3D tapety a plakáty

Nejčastěji se 3D efekty umísťují na stěny interiérů a v různých veřejných prostorách. Jsou dostupné ve formách tapet a plakátů. Zde se jedná o speciální úpravu povrchu tapet a plakátů, jež umožňuje, aby dvourozměrný obraz působil jako trojrozměrný prostor. Ve skutečnosti je to ale pouze dokonalý optický klam. Pokud se vám líbí taková zajímavá ozvláštnění tapetami, anebo plakátem, pořiďte si takové, na kterých jsou rozličné geometrické obrazce, jako jsou například:
· čtverce a kosočtverce
· vlny a vlnky
Takové dekorace vám v interiéru vytvoří dokonalé vlnobití. Anebo si můžete do obývacího pokoje pořídit hned celou pláž či svoji oblíbenou stavbu. Protože plakáty a tapety ve 3D efektu jsou fantastické, vzrušující, futuristické, ale i bizarní. 3D efekty vnášejí do prostoru nečekanou dynamiku a určitý neklid.

3D obklady a dlažba

3D efekty jsou také velmi intenzivní. Je možné si takovéto optické klamy pořídit též v podobě obkladů, anebo dlažby do koupelny. Pokud se k tomu již rozhodnete, je třeba počítat s tím, že se musí případné další dekorace omezit jen na nejnutnější minimum.
trojrozměrný obraz

Malá extravagance

Tyto dekorace s 3D efektem jsou nepochybně jistou známkou extravagance. Pokud si netroufáte k takovému zásahu do vašeho interiéru, pořiďte si místo tapet a plakátů s 3D efektem například kusový koberec, který má různě dlouhý vlas, a tím vytváří trojrozměrný efekt také.

Zveřejněno v Nezařazené