I na severu jsou zajímavá místa

Jedno z míst, do kterého se cestovatelé rádi vracejí, je Finsko. Země, která sice není rozlohou velká. Zato historických památek je tu k návštěvě je opravu hodně. Stejně tak příroda. Která oplývá veškerými krásami, které si člověk dovede představit. Ideálním místem pro volbu výchozího bodu na putování touto zemí jsou Helsinky. Hlavní město – metropole, která je složena ze čtyř měst. Svoji polohou, na pomezí západu a východu, se tu mísí obě kultury. Jak švédská, tak ruská. Dominantou, kterou nelze přehlédnout, je helsinská katedrála umístěna poblíž Senátního náměstí v centru města.

Země tisíce jezer

Muzeum moderního umění, Finská opera, Muzeum Atheneum, Dům hudby či Olympijský stadion, na které vyhrál Emil Zátopek tři zlaté medaile. Nejstarším městem Finska je Turku a byla by škoda se neprojít po jeho starobylých uličkách. A navštívit hrad, který byl vystavěn ve 13. století. Stejně tak v historickém městě Rauma jsou dochované památky ze 17. století. Je tu rovněž možné si prohlédnout dřevěné domy, které byly vyhlášeny památkou UNESCO. Stejně tak pohřebiště z doby bronzové. A protože je ve Finsku na dvě stě tisíc jezer, je v oblasti mezi střední a východní částí téměř nemožné se pohybovat bez lodičky.

Finsko

Většina turistů ráda tráví čas u čtvrtého největšího jezera na světě – Saima. Kolem kterého je množství ubytovacích zařízení. Ze kterých lze nejen rybařit, ale i sbírat houby a borůvky. Anebo si zajít do sauny. Pro příznivce outdoorového sportování je v Národním parku Koli mnoho míst, s nejznámějším vyhlídkovým bodem v této zemi. Kopec Ukko-Koli nabízí za příznivého počasí nevšední výhledy na tisíce jezer a pásy nekonečných lesů. Národní park Linnansaari je domovem vzácných tuleňů a pozorovat je je možné přímo z loděk, na kterých lze proplouvat mezi jednotlivými jezírky. Kdo se vydá do Národního parku Kolovesi bude ohromen pět tisíc let starými malbami na tamních skalách. Pokud se vypravíte do Finska na podzim, budete ohromeni barevnými žlutými a červenými odstíny listnatých stromů. A v zimě tu lze pozorovat polární záři.