Jak více ušetřit při nákupu či prodeji zboží?

Ať už jste provozovatelem e-shopu a tudíž musíte řešit způsob odeslání zboží ke svým zákazníkům. Nebo naopak nakupujete prostřednictvím internetu na různých či vámi oblíbených e-shopech, i zde má způsob dopravy zboží vliv na konečnou cenu. Na co se zaměřit a jak výhodně na přepravě zboží ušetřit? Do jaké míry je tato skutečnost ovlivněna dopravními přepravci? A kterou přepravní společnost zvolit?
doručovatel zásilek 
Pro vlastníky e-shopu aneb výhodná přeprava zboží
 
Nezáleží na druhu zboží, ale zkrátka bez přepravy přímo k zákazníkům se nelze obejít. V rámci doručení se nabízí hned několik možností využití dopravních společností. Zde je spíše důležitější, zda-li jste majiteli menšího či většího e-shopu, popřípadě vlastníkem více e-shopů. Jestliže provozujete menší internetový obchod, postačí vám jako základ Česká pošta a maximálně dvě další přepravní společnosti neboli alternativy v rámci dodání zboží.
 
Pokud byste v dobré víře chtěli poskytnout na výběr z více možných dopravců, mohla by to pro vás být spíše podnikatelská ztráta, neboť v rámci malého objemu využití, by se vám dostalo horších možných sjednaných podmínek s danými dopravci. Výhodou je zvolit dopravní společnosti, se kterými osobně máte sami dobrou zkušenost.
 
Jestliže máte větší e-shop či se vám zkrátka vyplatí, je poté adekvátní volbou kurýrní služba, kterou zajisté nejen vaši zákazníci ocení při objednávce zboží. Tato služba náleží mezi nejvíce efektivní, přesnou a spolehlivou.
žirafa pošťákem 
Zákazník nakupující zboží na e-shopu a možná úspora
 
Pro zákazníka je samozřejmě nejvýhodnější a zcela bezplatnou službou, když je potenciální osobní odběr daného zboží. Rovněž tak ideální variantou je, když obchod poskytuje na zboží od určité finanční částky v rámci nákupu bezplatnou dopravu. Snahou mnoha obchodníků je rovněž nabídnout vhodné odběrné místo, kde si lze vyzvednout zboží za menší poplatek. Snad každý internetový obchod poskytuje způsob dopravy zboží prostřednictvím České pošty. Velmi využívané a osvědčené jsou i dopravní společnosti soukromých dopravců. Zde se povětšinou jedná o platbu za dopravu, která je přičtena vždy k vaší objednávce zboží.
 
Oblibě se těší i novější bezplatná služba HDS, která nabízí možnost doručení objednaného zboží až do domu, bytu i do firmy a to prostřednictvím svých pracovníků, kde není potřeba ani vaší pomoci. Vše doručí naprosto spolehlivě až před vaše dveře. A to i v případě, že bydlíte v desátém patře.

Zveřejněno v Nezařazené