Jen malý krůček

Jistě jste se v životě mnohokrát pro něco nadchly, ale dlouho Vám to nevydrželo. Vlastně to začalo už v dětství, kdy jste nadšeně začali dělat nějaký sport, jenže po zjištění, že to vyžaduje mnoho snahy a drilu, Vás nadšení přešlo. Tak jste začali sbírat známky. Jenže to byla drahá záležitost, Vašich úlovků moc nebylo, vlastně jste měli převážně známky, které jste odlepili z dopisů, které přišli rodičům. Tak jste po nějaké době začali sbírat autíčka, nebo třeba pohledy. Také Vám to vydrželo jen chvíli, ale podstatné tu je, že jste se do toho pustili s dětským nadšením a radostí z každého úlovku. A mezi kamarády jste byli za borce.
severní guizhou huahai
I dnes, když už jste dospělými lidmi, můžete mnoho dokázat. Po čem toužíte? Toužíte cestovat, založit si rodinu, vlastní prosperující firmu, koupit si výstavní sportovní auto, objet celý svět na kole, uběhnout maraton, najít si lepší práci, založit si zahrádku… Každý máme mnoho snů, mnoho věcí, které v nás budí nadšení. Splňte si svůj sen.
Ale co se od dob dětství změnilo? Změnili jsme se my. Za vším, co chceme, vidíme práci, kterou by nás to stálo, a i když nám ta práce a snaha nevadí, máme ve své hlavě postaveno mnoho zdí, které nám v našem snu brání. Na každé zdi je nápis, co ta zeď představuje, jednou je to, ale přeci nejde, co by na to řekl někdo, podruhé to je, to nejde, co když se to nepovede. Takových zdí v sobě máme často mnoho a závidíme těm, kdo si své sny plní. Myslíme si totiž, že oni takové zdi nemají. Musím Vás zklamat, každý má v sobě takové zdi. Zdi postavené ze strachu. Jenže ti, co si své sny plní, dokážou své zdi překonat.
červený budík
Zkuste tedy také začít překonávat své zdi strachu. Vezměte kladivo a zdi rozbourejte, nebo si nasaďte tmavé brýle a jděte, jako by tam ta zeď nebyla. Podporujte v sobě dětinské nadšení pro věc, to Vám tu zeď pomůže překonat. Jednoduše obavy a strach zahoďte, jako když jste byli dětmi a splňte si svůj sen.

Zveřejněno v Nezařazené