Určitě zabere

Určitě Vám už někdy někdo řekl, že když si budete něco usilovně přát, vesmír Vám to splní. A vy jste pravděpodobně jen se shovívavým úsměvem pokývali hlavou a změnili téma. Ale tato pověra vychází ze známé teorie. Dnes se na ni zaměříme podrobně a ukážeme si podrobný návod, jak si splnit všechna přání.
malá holčička se modlí
O správném přání referují blogy, magazíny pro ženy, internetové portály i knihy. Pierre Franckh vydal v roce 2005 knihu Jak si správně přát (Erfolgreich wünschen), která se okamžitě stala bestsellerem ve více než dvaceti zemích světa. Autor je kromě spisovatelem i hercem, a to už od útlého dětství. Zároveň také moderuje televizní pořady a dokonce režíroval jeden film. Jak si správně přát je jeho nejznámější knihou, ale o tématu splněných snů toho publikoval mnohem více. V knihkupectví v regálech leží například Zákon rezonance, Pravidla pro šťastnou lásku, Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí, Přejme si být štíhlí, Prostě si to přejte, a to s lehkostí, 77 pravidel pro úspěšná přání a další.
Jak si správně přát popisuje sedm pravidel, podle kterých se člověk má řídit, aby se mu splnilo cokoliv na světě. Podobné návody najdeme ale i zadarmo v online verzích různých bloggerů.
Portál ProNáladu.cz například uvádí tato pravidla:
1.       Přání je třeba napsat.
2.       U přání musí být uvedeno datum nebo období, v němž se má splnit.
3.       Správně se přání zapisuje vždycky v přítomném čase.
4.       Zakažme si užívat jakékoli zápory.
5.       Více podrobností a emocí.
6.       Jakékoli zapsané přání musí být zakončeno ochrannou frází: „Toto nebo něco ještě většího vchází harmonicky do mého života a přináší radost a štěstí mě a všem, koho se toto přání týká“.
7.       Neviste na svém snu. Propusťte ho a jednejte!
fantazie muže
Blog Dáma.cz dodává, že je důležité dbát na to, aby nám úspěch opravdu přinesl radost a abychom až po splnění nezjistili, že něco takového ve skutečnosti nechceme. Na webu Buastný.cz se také dočteme, že je lepší začít s drobnými přáními (jako například najít místo na parkování) a potom se teprve pustit do odvážnějších plánů. Přání je totiž potřeba uvěřit a to nám na začátku s menšími „objednávkami“ půjde lépe.
Tisíce spokojených čtenářů píší, že jim teorie změnila život. Tak to zkuste i vy. Určitě to zabere!