Když podnikateli nepřeje štěstí

Soukromé podnikání musí v první řadě dost vynášet. Jistě, ani peníze nejsou v lidském životě všechno, jenže pokud je soukromý podnikatel nemá, pak mu není nic platné třeba ani to, že podniká rád a nechtěl by na tom nic měnit. Protože do podnikání se musí investovat, z toho se musí platit i povinné odvody, musí se tu hradit mzdy případných zaměstnanců i dodávky materiálu a energie… A konec konců i na živobytí podnikatele samotného musí něco zbýt.

A když je to dočasně finančně neúnosné? Pak je nutno shánět peníze někde jinde. A kde? Přece všude, kde se tyto jenom sehnat dají. Třeba i za cenu toho, že si je takový člověk od někoho půjčí.

pyramida z mincí

A u koho si podnikatelé půjčky berou? Když jsou na tom ještě docela slušně, mohou jim vyhovět klidně i banky. Jenže na ty, jimž se dobře nevede, se v bankách pohlíží daleko spíše jako na nežádoucí, jichž je záhodno se co nejdřív zbavit. A když někomu z podnikatelů v bance vstříc nevyjdou, je tu naštěstí i jiné řešení, jímž je americká hypotéka bez dokládání příjmů.

Proč využívají podnikatelé v případě neúspěchu v bankách zmíněnou nebankovní hypotéku nebo se k ní dokonce uchylují rovnou, bez marných pokusů v bankách? Právě proto, že tady je to v podstatě sázka na jistotu. U takové nebankovní společnosti se totiž hned ví, zda a za jakých podmínek člověk onu hypotéku získá, a vyplacena tato bývá tak rychle, že z toho pomalu až oči přecházejí. A to za natolik výhodných podmínek, že žadatele vlastně ani nenapadne litovat, že to nezkusil někde jinde.

sta dolarů

Jste-li pak podnikateli i vy sami, přeji vám, aby vás podobná nešťastná finanční tíseň míjela. A pokud už vás nemine, přeji vám, abyste si zažádali o nebankovní hypotéku. Protože u té dáte do zástavy nemovitost a vzápětí uspějete. I kdyby vám někde v bance do očí řekli, že nejste bonitní, a tudíž nemáte na žádnou půjčku nárok.