Motorika vašich dětí

Máte malé dítě? Tak to znáte nekonečné hry se stavěním komínů z kostek, máte hračky, na kterých se děti učí tvary, jako jsou tvarované kostičky, které musí zapadnout do správných otvorů na velké kostce, nejrůznější navlékací kroužky, které je třeba nasadit na trn ve správné velikosti a mnoho dalšího. To vše přispívá k rozvoji myšlení, ale i jemné motoriky nejmenších dětí.

Vše, co uděláme pro správný vývoj našich dětí se nám mnohonásobně zvýší, a zvlášť motorika je velmi důležitá pro vývoj celé nervové soustavy.

motorika

S přibývajícím věkem roste i náročnost hraček, anebo přecházíme na jiné druhy zábavy, jako je například navlékání korálků. Jako dospělí si už nedovedeme představit, jak je obyčejné chycení korálku mezi prsty a natočení dírky pro provlečení nitě https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/nite pro dítě složité a jak mu motorika může dělat zprvu potíže.

U větších dětí už se bude projevovat rozličnost zájmu u kluků a u holčiček. Zatímco kluky nejspíš zaujme více Lego a nejrůznější stavebnice, holky půjdou směrem k ručním pracím typu scoubidou z bužírek nebo náramky přátelství z různobarevných přízí a bavlnek. I když genderové dělení dnes není v módě, děti si samy vyberou, co je baví.

Rozvíjet u dětí motoriku, to je příprava na základní činnosti, které každý člověk musí běžně provádět, jako je i se oblíknout, ale i aby se naučilo držet tužku. S rozvojem motoriky se rozvíjí celkový nervový systém dítěte.

motorika

Pokud v našem životě máme do něčeho investovat, tak jsou to naše děti. A nemyslíme finanční investice, ale čas, lásku a trpělivost, kterou si každé dítě od svých rodičů, právem zaslouží. Tyto investice jsou mnohem cennější než peníze. Ne nadarmo jsou děti z chudších rodin veselejší, umí se radovat z maličkostí, nepotřebují drahé dárky, ale pokud mají milující rodiče, mají všechno.