Ověříme si stav bazénové vody

0cm m 0cm 10pt“> Během letní sezóny, pokud nám bude počasí přát, tak je přirozené, že využijeme dostatečně svůj vlastní bazén. V první řadě je to soukromí, které nám umožňuje kdykoliv se svlažit a také svým způsobem ideální relax v místě bydliště. Ale zase abychom si to moc neidealizovali. Pokud totiž si chceme dostatečně užít takovou čistou vodu, tak se potřebujeme o ni dobře postarat. A abychom věděli, jak to správně udělat, tak se musíme vydat na průzkum vody. Tady totiž moc vizuální kontakt nepomůže, protože tyto hodnoty se nedají viditelně určit. Musíme si povolat trochu moderní techniky a zjistit, jak na tom je stav bazénové vody, tudíž takzvané pH. To má mít určité rozmezí, aby bylo vše v pořádku. Většinou je to od 6,8 do 7,6. Ale může se stát, že tato hodnota je nižší nebo i případně vyšší. Co dělat? Rozhodně to nepřehlížet, to se nevyplácí. Nižší hodnoty mohou ovlivnit i náš bazén, jeho vzhled a vyšší budou velkým rizikem pro naše zdraví. Zasáhnout musí bazénová chemie, která nám pomůže situaci vyřešit.

čistý bazén

Jakým způsobem zjistit, jak je na tom hodnota vody?

Je třeba si pořídit správný testovací prostředek. Na trhu se nachází několik možných variant a tak si můžeme vybrat takový, který nám bude vyhovovat. Vodu lze testovat s proužkovým testerem, který je velmi jednoduchý. Případně lze zvolit kapičkový, tabletový nebo elektronickou verzi. Pokud ovšem chceme zjistit pouhé pH vody, tak bude, dostačují proužkový. Ačkoliv i zde již je možnost si zvolit měření různých dalších hodnot. Během skutečně krátké doby víme, jak to s naší vodou vypadá a to rozhodne o dalších krocích.

bazén u domu

Regulujeme pH

Naštěstí se nic vážného neděje a ani není nutností vypouštět vodu, drhnout bazén a kdo ví co ještě podstoupit. Stačí si zakoupit přípravek, který nám pomůže regulovat úpravu pH. Jen to nesmíme poplést, co vlastně chceme dělat, zdali provedeme snížení pH v bazénu nebo hodnotu pro změnu zvýšíme. Na každý problém musíme zvolit jinou bazénovou chemii a s ní vodu podle návodu ošetřit. Provedením kontroly zjistíme, zdali byl náš zásah účinný a můžeme být s naším výkonem spokojeni. Některé přípravky lze použít jak s chlorovou nebo bezchlorovou chemií, což se přirozeně dozvíme z návodu.