Ozdobte si vánočně dům nebo terasu

Čas Adventu se nese ve znamení nejrůznějších dekorací, a když mluvíme o dekoracích, myslíme i ty venkovní. Vytrhněte na pár týdnů zahradu ze zimního spánku a vyzdobte jí. Ovšem decentně a se vkusem. Do aranžmá zakomponujte stromy i nejrůznější keře na zahrad. Na balkoně se budou zase dobře vyjímat závěsné lampy s mohutnými svíčkami, které vydrží i silnější vítr. Velmi dobře budou na balkoně působit malé bonsaje nebo smrčky v květináčích, které můžete ještě dle fantazie také dozdobit. Pokud nemáte ani balkon, nezoufejte, přesuňte svojí pozornost na okna a okenní parapety.

zasněžené ozdoby

·         Truhlíky s jehličím

Dejte si práci a okrášlete svoje truhlíky, ze kterých po létě zmizeli letničky. Zeminu v nich můžete nechat a zapíchejte do ní vše, co vám okolní zahrada nebo okolí může nabídnout. Větvičky šípků, keřů a nejrůznější plody, které přidají truhlíku na barevnosti. Truhlíky postavte na parapety nebo a balkon. Ozdobit můžete nejenom jehličnaté smrčky nebo túje, velmi dobře budou vypadat i světýlka na ovocných nebo holých listnatých stromech. Nezapomínejte, že v jednoduchosti je krása, na takový strom už stačí zavěsit jednoduché perličky nebo stříbrný řetěz a máte vystaráno.   

 

·         Věnec na dveřích

Co by to bylo za Vánoce bez věnce na dveřích. Závěsný věnec nemusíte vždycky jenom kupovat, ale vyrobit si ho doma sami. Je to velmi jednoduché, v obchodě si koupíte základní korpus, na který přiděláte pomocí drátku nejrůznější větvičky chvojí. Tavnou pistolí pak můžete přidat další nejrůznější ozdoby, sušené ovoce…fantazii se meze nekladou.

 

·       vánoce na zahradě
 
Venkovní světelné řetězy

Jestli jste se rozhodli, že svojí vánoční zahradu vyzdobíte světelnými řetězy, nabídka je opravdu široká. Rampouchy, řetězy, lampičky, světelné sítě a mnoho dalšího. Ovšem nevybírejte jenom podle vzhledu, ale zaměřte se na ně i z hlediska bezpečnostního. Jedná se totiž o elektrickou instalaci a navíc v zimním exteriéru, kde je zapotřebí vybrat kvalitní výrobky s bezpečnostním certifikátem.


Zveřejněno v Nezařazené