Služba, o kterou klesá zájem

Dle dostupných informací je jisté, že ministerstvo financí zaregistrovalo v posledním losování, tedy v půlce měsíce června, více než 15 milionu účtenek, což bylo o 350 tisíc více než v měsíci květnu.
I přes to, že počet hrajících aktivních hráčů permanentně klesá (když v prvním měsíci, tedy říjnu 2017, po spuštění hry hrálo 452.691 osob a nyní v květnu 2018 to bylo 394.476 osob), počet účtenek, jak bylo již uvedeno, stále stoupá. Pojďme se podívat, jak se počty registrovaných účtenek vyvíjí:
· říjen 2017 11 137.598
· leden 2018 13 792.381
· duben 2018 14 831.880
· květen 2018 15 188.176
Každý měsíc se v této hře uděluje 21.025 výher, přičemž první a nejzajímavější výhrou je jeden milion korun, za které hned v závěsu je automobil v hodnotě cca čtyři sta tisíc korun. Samozřejmě i třetí, čtvrtá a pátá výhra stojí za to, protože rozděluje šest set tisíc korun mezi výherce těchto tří cen.
plechová kasička.jpg
Hlavní cíl Účtenkovky
Hlavním cílem Účtenkovky bylo podpořit zákazníky v tom, aby vyžadovali po obchodnících účtenky, které jsou vydávány právě v rámci Elektronické evidence tržeb. Protože povinnost být v EET zatím není pro všechny podnikatele, vyjádřila se Hospodářská komora v tom smyslu, že je velmi neuvážené takovou službu, ke všemu loterii, tedy hazardní hru, provozovat. Ministerstvo financí však trvá ne možnosti vkládat neomezené množství účtenek do systému, aby pak mohlo být losováno a vybíráno právě číslo účtenky pro získání výhry.
lístky do tomboly.jpg
Laikům se však v tuto chvíli může zdát, že Účtenkovka je službou, která má odhalit vydávání účtenek, které neplní zákonem stanovené podmínky. Díky tomu, že se nepodaří například zaevidovat účtenku do systému, vznikají dotazy, co je špatně, pakliže hráč zadal údaje z účtenky správně.
Pokud tomu tak je, najdete na internetu postup, který vás ve výsledku odkáže na Generální finanční ředitelství, kde můžete situaci vylíčit a dá se očekávat, že následně bude provedena kontrola právě v dané firmě.

Zveřejněno v Nezařazené