Vylepšit domácí finance lze i bez druhého zaměstnání

Mnozí lidé si hledají druhou práci. Argumentují tím, že z jednoho platu nejsou schopni vyžít a jsou nuceni mít druhou práci. Třeba v takové Americe je zcela běžné, že lidé mají dvě i tři práce. Je to ovšem skutečně tak zoufalé. Není problém v tom, že jsme i nastavili takový životní styl, který si nemůžeme dovolit. Někdy možná není ani tak nutné mít dvě pracovní aktivity jako spíše udržovat určitá pravidla v domácnosti. Vlastně rada co se týče lepších rodinných financí, by zněla docela snadno. Rozdělovat výdaje na zbytné a nezbytné. Ty zbytné pak výrazně minimalizovat. Ty nezbytné pořizovat za výhodnou cenu a neutrácet více, než je nezbytně nutné.
úspory z rozpočtu
Klíčem k úsporám je nesednout na lep supervýhodným nabídkám. Neřiďte se nabídkou trhu, která se snaží vnutit, že koupit toto je supervýhodné. Řiďte se vlastním rozumem a nenechte se zotročovat.
 

Jak snížit náklady v domácnosti?

Snížit náklady v domácnosti není zase tak těžké. Jde jen o to se zaměřit na určité věci. Když to dokážete, ušetříte až 30% svých příjmů, aniž by to obrazně řečeno bolelo a nebudete muset chodit do druhého zaměstnání.
 kufr dolarovek

  • Snižte výdaje za energie.Energie, plyn a voda stojí mnoho. Myslete. Pokud budete jen trochu přemýšlet, získáte příjemný bonus v případě přeplatků za energie.
  • Snižte výdaje za technologie.Levnější poskytovatel internetu. Jen jeden paušál v rodině místo čtyř.
  • Pokud žijete ve městě a auto není nutnost, používejte na cestování MHD.Je to levnější. Když budete kupovat dlouhodobou jízdenku, nakupte si alespoň čtvrtletní, také tím mnoho ušetříte.
  • Plánujte jídelníčeka držte se tím.
  • Vypočítejte, kolik peněz na den byste měli mít na potravinya tuto částku nepřekračujte.
  • Pokud nakupujete v akcích, nenakupujte „atraktivní potraviny“,které v lednici nevydrží, ale prostě je sníte do dvou dnů prostě na chuť. V akcích nakupujte především trvanlivé potraviny jako olej, mléka, luštěniny, cukr atd.

Zveřejněno v Nezařazené