Dřevěné žaluzie do pergoly aneb komfort pro vaše soukromí

Čím dále více si lidé pořizují pergoly, které se tak náležitě vyjímají nejen po designové stránce. Jedná se bezpochyby o vhodný architektonický prvek do exteriéru.

Vychutnejte si zcela nerušený odpočinek na vlastní zahradě. Posezení v pergole za účelem relaxace, práce či jen si užít společných chvil s rodinou či přáteli, vám poskytne pohodlí a efektivní ochranu před nepříznivými vlivy počasí, jako je déšť, ostré sluneční paprsky apod. Výhody pergoly si tak lze náležitě užít od začátku jara až do pozdního podzimu.

venkovská zahrada

Vzhled pergoly se odvíjí zejména od materiálu, ze kterého je postavena. Nejčastější volbou je dřevo, které působí rovněž i nejpřirozeněji. Jestliže necháte pergolu obrůst popínavou rostlinou, získáte tak impozantní zónu klidu. V tomto případě je zapotřebí volit výsadbu dle konstrukce a umístění pergoly.

Pro umocnění co nejdelší životnosti pergoly, je zapotřebí adekvátní a pravidelná údržba. Dřevo je tak nezbytné natřít ochranným nátěrem, mořit či napustit konzervačními prostředky.

Elegantní zastínění zahradní pergoly

Jelikož pergola je nejen okrasnou perlou zahrady, ale je využívána především pro chvíle klidu, odpočinku apod. Jak si tyto chvíle ještě více zpříjemnit? Ideálním řešením je zastínění. Zde se nabízí dvě možnosti. První variantou je myšlena střešní část. Druhou možností je boční zastínění. V tomto případě je vhodné upřednostnit dřevěné žaluzie do pergoly. Zde dojde k ochraně nejen před deštěm, sluncem, větrem, ale i před zvědavými sousedy.

vzor altánu

Stačí si jen vybrat dřevěné žaluzie do pergoly a máte záruku maximálního soukromí. Venkovní žaluzie náleží mezi nejvíce používaný prvek do exteriéru. Díky tomu si tak budete moci užívat pergolu po delší dobu. Ovládání může být prostřednictvím kliky nebo za pomoci elektropohonu. Jedná se o velmi efektivní prvek nejen v rámci dostatečného stínění. Zároveň si počíná coby velmi elegantní řešení.