Aby to moc nestálo

1.      Malé výstavy
Budete až překvapeni, do kolika galerií a muzeí je vstup zdarma nebo jen za symbolický poplatek. Jistě, budete muset odbočit ze svých zajetých kolejí, ale zato objevíte místa, která nikdo jiný nezná. V Praze je zdarma třeba Katedrála svatého Víta, Jezulátko nebo galerie v Karlíně. V Brně je zadarmo třeba Moravská galerie nebo Pražákův palác. Pokud máte permanentku na hromadnou dopravu, podívejte se také, jestli se někam nedostanete zadarmo s ní.
výstava fotomontáže             
2.      Dny otevřených dveří
Každou chvíli se někde konají dny otevřených dveří. Televize, rádia, Univerzity, nebo třeba depa dopravních prostředků. Výběr je jenom na vás. Tato místa si obvykle připraví pro tuto příležitost i bohatý doprovodný program, a vy máte unikátní příležitost nahlédnout i do míst, která jsou návštěvníkům běžně nepřístupná.

3.      Dobrovolnictví
Pokud máte opravdu hluboko do kapsy, ale zase dost volného času, zkuste se na akci zapsat jako dobrovolník. Mnoho událostí, od sportovních klání až po kulturní sešlosti, neustále shání lidi na pomoc s organizací a průběhem akce. Za pár hodin práce se dostanete i na místa, kam byste si to jinak nemohli dovolit, a ještě často dostanete tričko nebo jinou drobnost na památku.

tenisový míček
4.      Složte se
Místo abyste se nechali zvát s vágním příslibem, že peníze někdy vrátíte, zkuste s partou najít něco, na co se můžete složit. Co třeba půjčit si na odpoledne loďku, motorový člun či si pronajmout kurty? Běžte si zahrát tenis, volejbal nebo třeba badminton. Nevadí, že to nikdo z vás vlastně pořádně neumí, důležitější jsou lidé okolo. Zavolejte i těm, co jste dlouho neviděli, a zamaskujte svůj nedostatek peněz společenskou událostí. Pobavíte se, budete na vzduchu, a ještě uděláte něco pro své zdraví.

5.      Běžte na pivo
Protože ať je jakkoli zle, tak peníze na hospodu se jakýmsi zázrakem v peněžence najdou vždycky. Asi nějaké kouzlo.