Co vám poví infocentrum

Každé neznámé místo je lákavé právě proto, že je námi ještě neprobádané. A pokud také patříte mezi ty, kteří rádi poznávají nová místa, kraje, přírodu i zvyky, stačí sednout na vlak nebo do auta, a hurá – jede se na výlet.

Jenomže co dělat, když je na tom někdo podobně jako já – to znamená, že se ztratím hned za domem, kde bydlím? Mé orientační schopnosti jsou hluboko pod bodem mrazu, a tak si raději ani netroufám vyjet si někam za město. Jediné, na co si troufám, je hluboce litovat toho, že jsem poseroutka, která se neodváží ani na krok.

Nedávno jsem však narazila na skvělé turistické informační centrum. A divila jsem se, co všechno zde můžu zjistit a s čím mi zde poradí. Můj údiv nebral konce. Snad ještě z dob mého dětství jsem měla zafixováno, že infocentrum slouží především ke koupi nějakých těch reklamních předmětů a pohledů, které se tenkrát ještě tak hojně posílaly z každého výletu. I dnes zde samozřejmě seženete všelijaké informační letáky o okolí města, kde se nacházíte, různé sběratelské mince, turistické vizitky a známky, odznaky i pohlednice. Nechybí ani mapy okolí, celé republiky i zahraničí. Dnešní informační centra však nabízejí mnohem více, než pár reklamních cetek.

Informační centra dnes spolupracují s celým krajem, a tak jsou schopni zajistit turistům (a nejen těm), veškeré informace, které se týkají daného krajem, ve kterém se zrovna nacházíte. Shromažďují co nejvíce informací od veškerých institucí, jako jsou například hotely, zámky, hrady, muzea a podobně. Díky nim pak má každý občan možnost být dostatečně informován o všem, co se kde šustne.

Co všechno se tedy dnes můžete na infocentru dozvědět a co zde můžete získat:
·         Veškeré informace o regionu.
·         Široký informační servis – ubytování, stravování, jízdní řády a dopravní spoje, přístupové komunikace, program kina a divadla, přehled o sportovních a kulturních akcích.
·         Informace o cyklotrasách, pěších výletech, běžkařském i sjezdovém lyžování – rádi vám naplánují trasu podle vašich představ a požadavků.
·         Možnost k přístupu WIFI zdarma.
·         Možnost nákupu turistických map, publikací a upomínkových předmětů.
·         Možnost využití služeb školených průvodců.

Zveřejněno v Nezařazené