Jak si zařídit akvárium – stylově a levně


Když se řekne akvárium, určitě si vybavíte ty veliké nádoby s několika desítkami litrů vody a spoustu rybiček roztodivných tvarů, velikostí a barev, které je vyzdobené nejlépe svěže zelenými rostlinami, podvodními zámky, nebo dokonce korály. Takové akvárium může být sice skvělým doplňkem interiéru, ale po finanční a časové stránce nás už tolik těšit nemusí. Proto bychom vám chtěli představit jinou podobně zajímavou alternativu se zmenšenou pořizovací cenou a co nejmenšími nároky na údržbu, které váš interiér rozzáří podobnou měrou.

zlaté rybky

Akvárium „koule“

Mezi výhody patří v prvé řadě opravdu nízká cena. Takovou kouli můžete zakoupit za cenu v řádu stovek a nepotřebujete žádné další vybavení navíc. Jelikož se dovnitř špatně dostává jakýkoli filtr, který by zároveň okysličoval vodu, je tento tvar vhodný zvláště pro ryby, které dýchají vzdušný kyslík a nadechují se na hladině – nepotřebují tedy vodu lepe okysličovat. V opačném případě by bylo nutné vodu často vyměňovat, což vzhledem k našemu cíli, tedy minimální nutnosti údržby.

Máme tedy akvárium, vodu… Teď ho jen naplit nějakou tou rybkou! To, kolik si jich můžete do akvária nastěhovat závisí především na množství vody, které se do akvária vleze. Obecně doporučovaný životní prostor pro jednu rybku jsou asi dva litry vody. A jaká je tedy nejvhodnější rybka, která se plave nadechovat na hladinu? Vyzkoušejte bojovnice! Samci jsou nádherně pestrobarevní, metalicky pableskují a elegantně vlní svými ploutvemi. Ve větším akváriu můžete doplnit o něco méně výraznějšími samičkami.
vyplašená rybička

·         Na co si dát pozor:


o   Dva samečci v jednom akváriu? Raději ne! Bojovnice se jim neříká nadarmo!

·         Důležitý tip:


o   Na vrch položte síťku, či podobnou zábranu! Rády skáčou!

A teď je čas popustit uzdu fantazii a vystavět rybkám krásný podvodní domov.

·         Rostliny


o   Doporučujeme umělé, živé mohou vodu i stěny akvária znečišťovat, divoce se rozrůstat. Tedy nic nízko údržbového.

·         Štěrk a kamínky


o   Nezapomenout pořádně propláchnout! Mohli by se objevit nevítaní návštěvníci v podobě různých plžů, kteří mohou rychle zahlušit celou nádobu.

·         Zámky, hrady, domečky


o   Na trhu můžeme najít spousty zajímavých podvodních skrýší, které zajistí obyvatelům ideální útočiště a vám skvělé ozvláštnění akvária.
 

Doufáme, že jsme vás naladili na akvaristickou vlnu a naše rady budou užitečné. Zbývá už jen říct: „Na co ještě čekáte?“

Zveřejněno v Nezařazené