Látka versus kůže

Někomu se líbí to a druhému ono. V první řadě vybíráme podle toho, co se nám líbí, pak začneme teprve přemýšlet o tom, jak moc je to, co jsme si vybrali, praktické.
Vlastně bychom to měli dělat obráceně. Nejdřív si projít praktickou stránku a pak v té, co pro nás vyhraje, hledat, co by se nám líbilo.
Máte psa nebo kočku? Když koupíte gauč potažený látkou, bude se vám hůř čistit. Kožený jde vyčistit lépe, ale když vám zvíře na něj skočí a roztrhne ji, oprava je mnohem dražší.
A proto si porovnáme , abychom si v tom udělali jasno.
velká sedačka.jpg
Kožené sedačkyse dost lidí bojí. Neví, jak ji ošetřovat, aby dlouho vydržela jako nová. Není nic jednoduššího, než si zakoupit přípravek, který je na to určený. Nenechte se odradit slovy, že přípravek vám na prodejně objednají, ale bude stát hodně. Nemusí. Stačí se porozhlédnout a objednat. Můžete koupit přípravek s včelím voskem do dvou set, nebo za necelých pět set, kterým kůži ošetříte opravdu luxusně. Ale nemusíte kupovat to nejdražší. I levnější výrobky jsou kvalitní.
Pro alergiky je výborná. Nepohlcuje ani pachy, ani prach. Je ideální s malými dětmi, které neustále vytvářejí skvrny.
Její nespornou výhodou oproti látkové sedačce je, její dlouhá životnost. V žádném případě se nenechte zlákat nízkými cenami, které se tváří jako výprodej, nebo akce. Nejsou kvalitní. Rychle se opotřebují a musíte je více udržovat. Ale pozor! I kvalitní sedačka musí stát dál od tepelných zdrojů, jinak kůže popraská.
Při vstupu do pokoje, kde stojí kožená sedací souprava, na každého dýchne elegance. Stále nejoblíbenější barvou je černá. Ale můžete si ji pořídit i v hnědé, béžové, červené, nebo v různě barevných kombinacích.
Látkové sedačkyjsou oproti koženým, levnější. I když kvalitní látková se dá také koupit kolem sedmdesáti tisíc. Jako kožená.
Pro mnoho z nás je příjemnější na dotek a při vstupu do místnosti vyvolává pocit útulného domova.
kočka u kachny.jpg
Rozhodně jejich výhodou je výběr potahů. Můžete si vybrat nejen barvu, ale i materiál, kterým bude sedačka potažená. Bohužel, flekům se neubráníme. Některé se nám podaří vyčistit, díky jiným nám nezbude, než je dát přečalounit. Abychom zabránili skvrnám co nejdéle, použijeme potahy. Ale tím vlastně překryjeme látku, kterou jsme tak pečlivě vybírali.
Jestli vlastníte zvířátko, které se povaluje po gauči, chlupy se vám z ní budou špatně čistit.
Ovšem pokud máte parní čistič, nebo použijte speciální čisticí prostředky, po kterých budou barvy zase jako nové.
Některé jsou vyrobeny tak, že potah můžete sundat a vyprat v pračce.
Je jen na vás, pro jakou sedačku se rozhodnete. Důležité je, abyste zvolili takovou, na kterou budete rádi usedat.

Zveřejněno v Nezařazené