Zeolit pro filtraci vody, uchovávání potravin, i pro péči o domácí mazlíčky

Zeolit se dnes používá v průmyslové výrobě, v zemědělství, ve stavebnictví a lesním hospodářství a stále častěji se s ním můžeme setkat i v běžných domácích podmínkách. K čemu se do domácnosti nejvíce hodí?
Chov domácích zvířat – v celé Evropě a zvláště v Česku přibývá chovatelů domácího zvířectva. Tento fenomén se rozšířil zejména díky zvýšenému zájmu rodin s dětmi mít doma nějaké zvířátko pro obveselení, a zároveň roste i počet lidí žijících jako „single“, bez partnera, a ti si velmi často pořizují nějakou „spřízněnou duši“, o níž se s láskou starají. Jsou to především psi, kočky, morčata a králíci a akvarijní ryby. Zeolit https://eshop.techneco.eu/Zeolit je vítaným pomocníkem jako součást podestýlky, zastane práci i v akváriu a zlepší tím životní podmínky jak zvířatům samotným, tak i jejich chovatelům.
květy na hladině bazénu
Skladování potravin v domácnosti – většinu potravin uskladníme v chladničce nebo v mrazicím boxu, pečivo ukládáme do chlebníku, a to obvykle velmi rychle zpracujeme. Horší situace je s ovocem a s některými druhy zeleniny, které do chladničky ukládat nemůžeme, a musíme se spolehnout na pokojovou teplotu, případně na chladnější místnosti v domě, jako je např. zimní zahrada. Jestliže přidáme malé množství zeolitu k cibuli, jablkům, k bramborám, bílému zelí, k banánům, mandarinkám či pomerančům, které máme uložené ve spíži, nebo třeba v kuchyni v proutěném košíku, nebudou tak rychle podléhat zkáze, zvláště v důsledku plísní a hniloby.
hračka krokodýl na hladině bazénu
Bazény a studny – zázračný kámen, jak se mu přezdívá v mnoha koutech světa, poslouží i jako přirozený přírodní čistič https://www.mall.cz/parni-cistice vody ve studni a v bazénu. Zvláště v bazénech se tím výrazně sníží nároky na chlorování vody, což přinese úsporu finanční a samozřejmě i zdravotní. Zeolit se již běžně prodává jako náhrada křemičitého písku do filtračního zařízení a jeho výhodou jsou jak jeho výjimečné vlastnosti, tak i velmi nízká cena.